Biliyorsunuz İstanbul denilince akla ilk gelen yerlerden biri  İstiklal Caddesi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yapı İşleri Müdürlüğünce gerçekleştirilen İstiklal Caddesi altyapı, üstyapı, çevre düzenlemesi ve Nostaljik Tramvay Hatlarının yenilenmesi çalışmalarıyla yenilendi.

İstiklal Caddesi renkli asfalt yapım işinin alt yüklenicisi olarak bu projede yer almaktan ve Türkiye’de ilk yeşil asfaltın üretimi projesinde yer almaktan mutluluk duyduk. 
 

İstiklal caddesine,  özel yapım olan  renkli asfalt uygulaması yapılmıştır. Renkli asfalt; mineral agregalar, sentetik bağlayıcı ve pigmentlerden oluşan 3 bileşenden oluşur. Üretim için özellikli bir ürün olan,  renkli asfalt uygulamalarında kullanılmak için özel üretilmiş, SBS polimerle modifiye edilmiş yüksek kalitede, EN14023:2010 standardına uygun şeffaf bitüm kullanılmıştır.  Yüksek elastik geri dönme özelliği ile, Nostaljik tramvayın seyri halindeki yaydığı titreşimlere karşı dayanıklıdır.  Bu sebeple özel olarak seçilmiştir, ISO9001 sertifikalı üretim tesislerimizde, özel bir sistem ile üretilmiştir.